seyedrezabazyar>

مشاورین کرمان

++این مطلب توسط احسان افشارمنش تهیه و نشر گردیده است++
مشترک روزنامه مشاورین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
یادداشت سردبیر

زکات علم، نشر آن است!

دوستان و همراهان وبسایت مشاورین :

کلام آغازین را از مدیریت محترم وبلاگ بیان وام می گیرم; هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای ,بلاگ ها است.همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. فراموش نکنیم که زکات علم نشر آن است و برای سهیم کردن دیگران در آنچه کسب کرده ایم لحظه‌ای نباید درنگ کنیم.

طرح تحول بنیادین که سال های تحصیلی  کنونی آغازی عملی بر تئوری مطرح شدۀ آن به شمار می‌آید ما را برآن داشت تا همسو با این تحول عظیم در عرصۀ تعلیم و تربیت دانش‌آموزان این مرز و بوم گام برداریم و نشریه‌ای داخلی تهیه و انتشار دهیم و از این طریق هم‌قدم با دیگر همکاران در این راه دشوار حرکتی رو به جلو داشته باشیم. نظام آموزشی جدید که از آن با نام «شش،سه،سه» یاد می‌شود تنها یک نام و تقسیم بندی صرف نیست و از همین ابتدای امر با بحرانی که برای تامین مدرس مقطع ابتدایی و اختلالی که در ساعات تدریس همکاران مقطع راهنمایی ایجاد کرده خود حاکی از نیازمندی ما به برنامه‌ریزی‌های بیشتر در این زمینه می‌باشد.

سال تحصیلی 92-91 برگی مهم در کتاب تاریخ آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌گردد و آغازی بر این تحول  .نظام آموزشی جدید ظرفیت‌های بالقوۀ زیادی برای پیشرفت و اعتلای سطح کیفی آموزش در ایران را دارا است و این موضوع را می‌توان از مشاهدۀ پیشرفت کشورهای دیگری که مدل آموزشی مشابه ما را تجربه می‌کنند برداشت کرد. پیشتر طرح های جزئی و کلی دیگری را در این زمینه امتحان کرده‌ایم. برای نمونه نظام ترمی واحدی را همگی به خاطر داریم که پس از مدتی بدلیل مشکلات عدیده‌ای که ایجاد کرد به راحتی کنار گذارده شد. در پایان باید خاطرنشان کنم که اگر تمایل داشته باشیم سند تحول بنیادین سند افتخار آموزش و پرورش باشد نیاز به همکاری جمعی در این زمینه خواهد بود و برهیچ‌کس پوشیده نیست که در صورت عدم همکاری جمعی، با نواقص نظام قدیم که طرح جدید از لحاظ تقسیم‌بندی پایه‌ها به آن شباهت دارد برخورد خواهیم کرد. 

                                                                                       

احسان افشارمنش
آخرین نظرات

دوران جمع بندی

چهارشنبه, ۲۱ بهمن ۱۳۹۴، ۰۹:۱۸ ق.ظ

با سلام، امروز میخوام یکم راجع به کتاب زرد عمومی قلم چی واستون صحبت کنم و بگم چه فوایدی داره و چجوری ازش استفاده کنین. با نزدیک شدن به زمان برگزاری کنکور، بهترین راه برای مرور،  جمع بندی و سنجش آموخته ها، پاســخگویی به آزمونهای جامع،  مانند آزمونهای سراســری ســالهای قبل اســت.

بهترین منبع  کتابهای زرد اســت که با روش ســه روز یکبار از آن اســتفاده  میکنید و شــامل کنکورهای سراســری داخل و خارج کشور در ۶  سال اخیر است.

کتاب های زد کانون شامل :

– در ابتدای هر کنکور سراســری داخل کشور، مهمترین نکات  درسی آن کنکور جهت مرور آمده است و بهترین راه برای هر دوره  به شمار میرود.

– در جلد دوم (پاسخهای تشریحی)، آدرس هر سؤال با ذکر نام  مبحث کتاب درج شــده است تا در صورت نیاز به مطالعهی بیشتر  در آن زمینه، بتوانید در کوتاه ترین زمان و با سهولت به مبحث مورد  نظر در کتاب درســی مراجعه کنید. همچنین کلیدواژه های مهم در  آن با رنگ دیگری مشخص شده است.

– سؤالها و پاســخهای کتاب زرد اختصاصی بر مبنای آخرین  تغییرات کتابهای درسی بازبینی و ویرایش شده اند.

– در ابتدای هر دوره، تکنیــک زمانهای نقصانی و زمان بندی  پیشــنهادی برای درسهای عمومی و اختصاصی گردآوری شــده  است.

– در ابتدای هر دوره جدولی طراحی شده است و برای هر درس  مدت پاسخگویی، زمانهای نقصانی و زمانهای ذخیرهشده برای آن  طراحی شده است تا بهتر بتوانید خود را مدیریت کنید.

– ابتدای هر دوره جدولی دارد که شــامل بسته ی ده دهی برای  بعضی رشته هاست.

– این کتاب دارای ســی دی ضمیمه ای است که امکاناتی چون  نرم افزار تخمین رتبه، صدور کارنامه، آزمون مبحثی و … را در اختیار  شما قرار میدهد.


کتاب زرد عمومی چیست؟

کتاب زرد عمومی یکی از کتابایی است که کانون اونو منتشر کرده. این کتاب شامل ۳۰ مجموعه سوال های عمومی دروس ادبیات و عربی و دین و زندگی و زبان انگلیسی کنکورهای سراسری و ازاد سال های گدشته میباشد.


زمان استفاده از کتاب زرد عمومی چه زمانی است؟

خیلی ها فک میکنن باید اول همه ی درس های عمومی رو بخونن بعد از کتاب زرد عمومی استفاده کنن، ما میگم نه! اشتباه نکنید. از روز اولی که از تابستون شروع به مطالعه واسه کنکور می کنید زرد عمومی رو تو برنامتون بذارین! حالا میگین لابد چرا؟


چرا زرد عمومی رو از ابتدا در برنامه بذاریم؟

اولا بخوام منطقی بگم ببینین هر ساله سوالای عمومی کنکور یجوارایی مثه سال های قبله. فقط یکم تغییرش میدن. من که اون موقع زرد عمومی رو میزدم خندم میگرفت. یه سال مثلا تو کنکور یه آیه میدن میگن مفهومش چیه. سال بعدش مفهومشو میدن میگن با کدوم آیه مطابقت داره! میبینین! این که میگم تکراره واسه اینه . ما با تست زدن هم میتونیم یاد بگیریم. تست های زرد عمومی رو بزنین و یاد بگیرین! حالا همونطور که دیدین چقد کنکورهای عمومی ممکنه تکراری باشه ذکره این نکته هم ضروریه که اگه استفاده از زرد عمومی رو بذارین واسه روزای آخر ممکنه هرگز وقت نکنین که تست هاشو بزنین و این خیلی بده!

ثانیا شما وقتی این تست ها رو میزنین بعدا که کتابتونو میخونین خیلی بیشتر روی قسمت های مهم توجه میکنین. پس با زدن تست های زرد عمومی خوندنتونم دقیق تر میشه.


چگونه از زرد عمومی استفاده کنیم؟

تو کتاب زرد عمومی آزمون های عمومی چند سال اخیر سراسری ، سنجش و آزاد رشته های تجربی و ریاضی موجوده. خب آزاد رو که کلا بذارین کنار. واسه کنکور سراسری تستاش اصلا کمکتون نمیکنه. میمونه سراسری و سنجش. من بهتون پیشنهاد میکنم تا روز کنکور هفته ای یه آزمون از زرد عمومی بزنین. یه آزمون رو تو هفته پخش کنید. مثلا شنبه ادبیات و دینیشو بزنین، چهارشنبه عربی و زبانشو بزنین. وقتی همش تموم شد دوبازه از اول شروع کنید. بارها و بارها زرد عمومی بزنین ضرر نمیکنین.


تست ها رو آموزشی بزنین!

هدف ما از زدن تستای زرد عمومی آموزشه. پس لازم نیست تست ها رو الان زمان دار بزنین. تکی تکی بزنین. یعنی تست اول رو بزنین بعد جوابشو ببینین. رفع عیب کنین از خودتون برین تست بعد. اگه هم الان اصلا جوابا رو بلد نیستین تست رو بخونین بعد جوابشو ببینین. چند تا آزمون که بزنین کم کم راه میفتین و خودتون اونوقت بدون نگاه کردن به کلید زرد عمومی تستاشو میزنین.

سی دی همراه این کتاب آزمون های سراسری و خارج از کشور سال های دورتز رو که تو خود کتاب نیست رو داره. توصیه میکنم اگه وقت کردین حتما یه نگاه به اونا هم بندازین. خب فک کنم به اندازه کافی توضیح دادم. 

نظرات (۰)

برای نظر دادن اولین نفر باشید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">