seyedrezabazyar>

مشاور تحصیلی احسان افشارمنش

++این مطلب توسط احسان افشارمنش تهیه و نشر گردیده است++
مشترک روزنامه مشاورین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
یادداشت سردبیر

زکات علم، نشر آن است!

دوستان و همراهان عزیز:
کلام آغازین را از مدیریت محترم وبلاگ بیان وام می گیرم; هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای ,بلاگ ها است.همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. فراموش نکنیم که زکات علم نشر آن است و برای سهیم کردن دیگران در آنچه کسب کرده ایم لحظه‌ای نباید درنگ کنیم. 
این وبسایت با دو آدرس: 
در دسترس می‌باشد.                                                                              
احسان افشارمنش
مشاور و روانشناس بالینی

رزرو وقت مشاوره حضوری برای رزرو وقت روی عکس کلیک کن

پذیرش دختران و پسران در دانشگاه امام صادق

دوشنبه, ۲ اسفند ۱۴۰۰، ۰۹:۰۹ ب.ظ

ثبت نام دانشگاه امام صادق برای دوره های کارشناسی (ویژه خواهران) و کارشناسی ارشد پیوسته (ویژه برادران) آغاز شد. و شما عزیزان باید هم در آزمون سراسری در زمان ثبت نام اعلام علاقه مندی کنید و هم در سایت دانشگاه امام صادق که لینکش اینجاست **لینک ثبت نام دانشگاه امام صادق*  ثبت نام کنید. 

دانشگاه یه ویژه نامه داره واسه داوطلبان که از **اینجا دانلود کن**

همچنین اگر بیشتر میخوای در مورد شرایطش بخونی برو به ادامه مطلب:

دانشگاه امام صادق علیه السلام بر اساس اهداف متعالی خود و با امتیاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته (ویژه برادران) و کارشناسی (ویژه خواهران) به شرح ذیل دانشجو می‌پذیرد:

آشنایی با رشته‌های دانشگاه:

الف) رشته‌های تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد پیوسته ـ ویژه برادران:

 

ردیف   رشته و گرایش تحصیلی                                                   مقطع تحصیلی                          نوع دیپلم

۱ الهیات، معارف اسلامی و ارشاد - فقه و مبانی حقوق اسلامی کارشناسی ارشد پیوسته کلیه رشته‌های نظری

۲ الهیات، معارف اسلامی و ارشاد - فلسفه و کلام اسلامی         کارشناسی ارشد پیوسته کلیه رشته‌های نظری

۳ الهیات، معارف اسلامی و ارشاد - علوم قرآن و حدیث                 کارشناسی ارشد پیوسته کلیه رشته‌های نظری

۴ معارف اسلامی و اقتصاد                                                 کارشناسی ارشد پیوسته ریاضی و فیزیک  و علوم تجربی

۵ معارف اسلامی و حقوق

 (گرایش‌ها: حقوق خصوصی- حقوق جزا- حقوق عمومی)                  کارشناسی ارشد پیوسته کلیه رشته‌های نظری

۶ معارف اسلامی و علوم سیاسی

(گرایش‌ها: مطالعات ایران- جامعه شناسی سیاسی- اندیشه سیاسی اسلام- مطالعات سیاسی جهان اسلام- روابط بین الملل) کارشناسی ارشد پیوسته کلیه رشته‌های نظری

۷ معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات

(گرایش‌ها: مطالعات سیاستگذاری- مطالعات حقوقی) کارشناسی ارشد پیوسته کلیه رشته‌های نظری

۸ معارف اسلامی و مدیریت

( با تخصص های اصلی مدیریت سازمان، مدیریت منابع انسانی، مدیریت رفتارسازمانی، علوم تصمیم، مدیریت سیستم های پیچیده، مدیریت تولید و عملیات، مدیریت پروژه، کیفیت بهره وری و عملکرد، مدیریت فناوری اطلاعات و فضای مجازی، مدیریت علم فناوری و نوآوری، حکمرانی آموزشی، مدیریت کسب و کار، مدیریت استراتژیک، بازاریابی، مالی شرکتی، بازار سرمایه و سرمایه گذاری، مدیریت ریسک، مهندسی نظام مالی، بازار پول و بانکداری اسلامی، مدیریت بیمه، حسابداری و حسابرسی، خط مشی گذاری عمومی، اداره امور عمومی، عدالت و پیشرفت، حکمرانی و تنظیم مقررات، آینده پژوهی، حکمرانی مردم بنیان، مدیریت شهری، مدیریت ارتباطات) کارشناسی ارشد پیوسته کلیه رشته‌های نظری

 

ب ) رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ـ ویژه خواهران:

ردیف رشته تحصیلی                 مقطع تحصیلی              نوع دیپلم

۱ فقه و حقوق اسلامی              کارشناسی                کلیه رشته‌های نظری

۲ فلسفه ‌و کلام اسلامی            کارشناسی          کلیه رشته‌های نظری

۳ معارف اسلامی و علوم تربیتی         کارشناسی           کلیه رشته‌های نظری

۴ حقوق کارشناسی


۲- مراحل ثبت‌نام و شرایط آن:

          الف) شرایط داوطلبان: کلیه داوطلبان باید علاوه بر شرایط عمومی آزمون سراسری دارای شرایط زیر نیز باشند:

تدین به دین مبین اسلام و مذهب شیعه اثنی عشری

التزام به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت مطلقه فقیه

متولد سال ۱۳۸۰ و بعد از آن؛ انجام خدمت سربازی یا تحصیل در حوزه علمیه و مانند آن تاثیری در شرط سنی ندارد.

برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی

گذراندن پایه های تحصیلی یازدهم و دوازدهم یا داشتن گواهی دیپلم و پیش‌دانشگاهی و شرکت در یکی از گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری

         ب) نحوه ثبت‌نام: ثبت نام در دانشگاه امام صادق علیه السلام دو مرحله دارد که انجام هر دو مرحله ضروری است:

ثبت نام در آزمون سراسری و انتخاب گزینه علاقمندی به دانشگاه امام صادق علیه‌السلام مندرج در آن (به تذکرات ذیل بند ۳ توجه شود.)

مراجعه به سامانه ثبت‌نام اینترنتی دانشگاه امام صادق علیه السلام به نشانی http://gzn۱.isu.ac.ir/ و تکمیل اطلاعات مورد نیاز در آن

۳-مراحل تکمیل اطلاعات در سامانه ثبت نام دانشگاه امام صادق علیه السلام:

داوطلبان لازم است با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه  www.isu.ac.ir، قسمت پذیرش دانشجو حداکثر تا تاریخ ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ به شرح زیر، اقدام به ثبت‌نام نمایند. ضمنا توصیه می‌شود: اولا ثبت‌نام به روزهای آخر موکول نشود و ثانیاً اطلاعات لازم قبل از ورود به سامانه ثبت‌نام آماده گردد.

وارد کردن کد ملی داوطلب در قسمت مربوط

وارد کردن شماره پرونده داوطلب در آزمون سراسری

تذکر: درصورتی که پیش­از  ثبت‌نام آزمون سراسری، در دانشگاه امام صادق علیه السلام، ثبت‌نام می‌کنید،  لازم است تا تاریخ ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ با وارد کردن کد ملی و رمز عبور، مجددا وارد سامانه ثبت‌نام دانشگاه شده و شماره پرونده آزمون سراسری خود را ثبت کنید.

تعیین نظام آموزشی  داوطلب (جدید: دبستان -دبیرستان، یا قدیم: دبستان- راهنمایی- دبیرستان) در قسمت مربوط

وارد کردن مشخصات فردی، معدل‌های تحصیلی، آدرس دقیق منزل داوطلب، نام و کد مرکز پیش‌دانشگاهی/پایه دوازدهم و دبیرستان/پایه یازدهم، مندرج در بالای کارنامه تحصیلی داوطلب و ...

پرداخت اینترنتی هزینه ثبت‌نام به مبلغ ۲۳۰۰۰۰ ریال در سامانه ثبت‌نام )غیر قابل استرداد)

دریافت رمز عبور و کد رهگیری در پایان ثبت‌نام و یادداشت آن

تذکر۱: چنانچه داوطلبان پس از تکمیل ثبت نام و واریز هزینه آن، موفق به دریافت رمز عبور و کد رهگیری نشوند، ثبت‌نام آنها تکمیل نشده است و باید دوباره جهت تکمیل ثبت‌نام به سامانه مراجعه کنند.

تذکر۲: داوطلبان نظام جدید آموزشی (دبستان، دبیرستان، ۶-۳-۳)  لازم است بعد از مشخص شدن معدل کتبی سال دوازدهم، حداکثر تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۱ با وارد کردن کد ملی و رمز عبور مجددا وارد سامانه ثبت‌نام دانشگاه شده و معدل کتبی خود را ثبت کنند.

مرحله آزمون شفاهی:

پس از ثبت‌نام داوطلبان در آزمون سراسری و سپس در سامانه ثبت‌نام پذیرش دانشگاه امام صادق علیه السلام، پذیرش دانشگاه، با محوریت فهرست داوطلبان چند برابر ظرفیت اعلامی توسط سازمان سنجش آموزش کشور،‌ از داوطلبان آزمون شفاهی به عمل خواهد آورد. در این مرحله صلاحیت‌های عمومی و علمی داوطلبان مورد بررسی قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین معیارهای علمی پذیرش که به صورت جدی در مرحله آزمون شفاهی مورد بررسی قرار می‌گیرند، عبارتند از سوابق تحصیلی اعم از ریزنمرات و معدل سالیانه، معدل کل و معدل کتبی نهایی،  همچنین نمره و رتبه کل آزمون سراسری.بالاتر بودن این عوامل به معنای کسب امتیاز بیشتر در صلاحیت‌های علمی داوطلب است که قدرت رقابت وی با دیگر داوطلبان را افزایش می‌دهد.

تذکر: داوطلبان معرفی شده سازمان سنجش به دانشگاه با ضرایب خاص مربوط به این دانشگاه تعیین می‌شوند. این ضرایب در دروس زبان و ادبیات فارسی(۴)، معارف اسلامی(۴)، زبان عربی(۴)، زبان خارجی(۲) و در سایر دروس همان ضرایب آزمون سراسری است.

انتخاب رشته و اعلام نتایج:

ثبت‌نام و قبولی در این دانشگاه محدودیتی برای داوطلب در انتخاب رشته قبولی در آزمون سراسری ایجاد نمی‌کند و در صورت پذیرش در این دانشگاه، رشته قبولی داوطلب در آزمون سراسری نیز پا برجا بوده و داوطلب می‌تواند از میان این دو رشته، رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب کند.

انتخاب رشته این دانشگاه پس از مرحله آزمون شفاهی صورت می‌پذیرد. لذا نیازی به انتخاب رشته‌های این دانشگاه، هنگام انتخاب رشته‌ در آزمون سراسری نیست.

نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

اطلاعات و تذکرات مهم:

هزینه تحصیل از دانشجویانی که مطابق ضوابط دانشگاه، دانش‌آموخته ‌شوند، دریافت نمی‌شود و صرفاً دانشجو به­طور رسمی متعهد می‌شود که پس از پایان دوره آموزشی درصورت نیاز، به میزان نیمی از مدت تحصیل خود را با نظر دانشگاه در داخل یا خارج دانشگاه (در پاره‌ای از موسسات دولتی یا غیردولتی) خدمت کند و فقط در مواردی از قبیل انصراف،‌ اخراج یا انتقال، هزینه‌های طول تحصیل خود را به دانشگاه پرداخت خواهد کرد.

به برادران و خواهران دانشجوی واجد شرایط، اقامتگاه (خوابگاه)‌ و سایر امکانات رفاهی مندرج در نشریه پیام صادق تعلق می‌گیرد. به منظور آشنایی بیشتر با دانشگاه،می ­توانید نسخه الکترونیکی نشریه پیام صادق(فایل (pdf را از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه، www.isu.ac.ir، بخش پذیرش دانشجو، بارگذاری و مطالعه کنید.

طول دوره آموزشی کارشناسی‌ارشد پیوسته ویژه برادران حدود ۷ سال و دوره آموزشی کارشناسی خواهران حدود ۵/۴ سال و به صورت تمام وقت روزانه است و در طول تحصیل لازم است دانشجویان ضوابط و مقررات دانشگاه را رعایت کنند.

واحدهای کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) در دوره کارشناسی ارشد پیوسته برادران، به دانشجویانی ارائه خواهد شد که حداقل معدل لازم را در دروس کارشناسی کسب کرده  باشند یا از عهده امتحان جامع داخلی که از بعضی دروس کارشناسی صورت می‌گیرد، برآیند.

با توجه به این که رشته‌های تحصیلی دانشگاه ماهیتاً تلفیقی است، لذا ضرورتاً تعدادی از دروس حوزوی و علوم اسلامی همراه با دروس دانشگاهی و زبان‌های عربی و انگلیسی (یا فرانسه) در سطح مکالمه کامل و فهم متون به دانشجویان ارائه می‌شود.

تشکیل گرایش‌های اعلام شده در رشته‌های تحصیلی، در صورتی ممکن خواهد بود که تعداد دانشجویان واجد شرایط هر گرایش، با توجه به ضوابط دانشگاه به حد نصاب لازم برسد.

شماره تماس با واحد برادران ۱-۸۸۵۷۶۰۳۰ و شماره تماس با پردیس خواهران ۶-۲۲۱۳۱۸۷۴ است. همچنین نشانی پستی پذیرش دانشگاه به شرح زیر است:

واحد برادران: تهران- صندوق پستی ۱۵۹/۱۴۶۵۵- بزرگراه شهید چمران - پل مدیریت - دانشگاه امام صادق علیه السلام- پذیرش دانشجو - شماره نمابر : ۸۸۳۷۹۵۳۳-۰۲۱(داخلی ۸) – نشانی اینترنتی:  www.isu.ac.ir

پردیس خواهران: تهران - صندوق پستی ۱۱۱/۱۴۶۵۵ - شهرک قدس - بلوار شهید فرحزادی - خیابان شهید طاهرخانی- دانشگاه ‌امام‌صادق علیه السلام- پذیرش دانشجو - شماره نمابر : ۲۲۰۶۵۴۳۷-۰۲۱ – نشانی اینترنتی: www.isuw.ac.ir

نظرات (۰)

برای نظر دادن اولین نفر باشید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">