seyedrezabazyar>

مشاورین کرمان

++این مطلب توسط احسان افشارمنش تهیه و نشر گردیده است++
مشترک روزنامه مشاورین شوید
پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، ایمیل دریافتی را تایید نمایید.
یادداشت سردبیر

زکات علم، نشر آن است!

دوستان و همراهان وبسایت مشاورین :

کلام آغازین را از مدیریت محترم وبلاگ بیان وام می گیرم; هر وبلاگ می تواند پایگاهی برای نشر علم و دانش باشد. بهره برداری علمی از وبلاگ ها نقش بسزایی در تولید محتوای مفید فارسی در اینترنت خواهد داشت. انتشار جزوات و متون درسی، یافته های تحقیقی و مقالات علمی از جمله کاربردهای علمی قابل تصور برای ,بلاگ ها است.همچنین وبلاگ نویسی یکی از موثرترین شیوه های نوین اطلاع رسانی است و در جهان کم نیستند وبلاگ هایی که با رسانه های رسمی خبری رقابت می کنند. فراموش نکنیم که زکات علم نشر آن است و برای سهیم کردن دیگران در آنچه کسب کرده ایم لحظه‌ای نباید درنگ کنیم.

طرح تحول بنیادین که سال های تحصیلی  کنونی آغازی عملی بر تئوری مطرح شدۀ آن به شمار می‌آید ما را برآن داشت تا همسو با این تحول عظیم در عرصۀ تعلیم و تربیت دانش‌آموزان این مرز و بوم گام برداریم و نشریه‌ای داخلی تهیه و انتشار دهیم و از این طریق هم‌قدم با دیگر همکاران در این راه دشوار حرکتی رو به جلو داشته باشیم. نظام آموزشی جدید که از آن با نام «شش،سه،سه» یاد می‌شود تنها یک نام و تقسیم بندی صرف نیست و از همین ابتدای امر با بحرانی که برای تامین مدرس مقطع ابتدایی و اختلالی که در ساعات تدریس همکاران مقطع راهنمایی ایجاد کرده خود حاکی از نیازمندی ما به برنامه‌ریزی‌های بیشتر در این زمینه می‌باشد.

سال تحصیلی 92-91 برگی مهم در کتاب تاریخ آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌گردد و آغازی بر این تحول  .نظام آموزشی جدید ظرفیت‌های بالقوۀ زیادی برای پیشرفت و اعتلای سطح کیفی آموزش در ایران را دارا است و این موضوع را می‌توان از مشاهدۀ پیشرفت کشورهای دیگری که مدل آموزشی مشابه ما را تجربه می‌کنند برداشت کرد. پیشتر طرح های جزئی و کلی دیگری را در این زمینه امتحان کرده‌ایم. برای نمونه نظام ترمی واحدی را همگی به خاطر داریم که پس از مدتی بدلیل مشکلات عدیده‌ای که ایجاد کرد به راحتی کنار گذارده شد. در پایان باید خاطرنشان کنم که اگر تمایل داشته باشیم سند تحول بنیادین سند افتخار آموزش و پرورش باشد نیاز به همکاری جمعی در این زمینه خواهد بود و برهیچ‌کس پوشیده نیست که در صورت عدم همکاری جمعی، با نواقص نظام قدیم که طرح جدید از لحاظ تقسیم‌بندی پایه‌ها به آن شباهت دارد برخورد خواهیم کرد. 

                                                                                       

احسان افشارمنش
آخرین نظرات

دستورالعمل آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی

دوشنبه, ۲۳ فروردين ۱۳۹۵، ۰۹:۲۶ ق.ظ

دستورالعمل آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی 

دوره‌های اول و دوم متوسطه، سال تحصیلی 95-96


✅ ملاک ثبت نام دانش‌آموزان پایه نهم در آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی، حداقل معدل 17 در نوبت اول سال تحصیلی 94-95 است. و در پایه ششم کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس یا مقیاس خوب در یک درس و خیلی خوب در سایر دروس در نوبت اول سال تحصیلی جاری می باشد.


✅ لازم به ذکر است که مدارسی تحت عنوان هنرستان های نمونه دولتی هم وجود دارند که برای ورود به این مدارس بدون محدودیت منطقه یا ناحیه برای کل دانش آموزان شهرستان خواهد بود.


⏱ ثبت نام داوطلبان آزمون، از روز شنبه 27 فروردین تا روز سه‌شنبه، 14 اردیبهشت 95 در مدرسه محل تحصیل فعلی دانش‌آموز انجام می‌شود.


⏱ کارت ورود به جلسه آزمون، از تاریخ 95/03/24 تا 95/03/27 توسط مدرسه محل تحصیل در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرید.


📆 آزمون ورودی دبیرستان‌های نمونه دولتی دوره اول و دوم، راس ساعت 9 صبح روز جمعه 95/03/28 (28 خرداد 95) در سراسر کشور به طور همزمان برگزار خواهد شد.


📚 📚 مدارک مورد نیاز:

تکمیل نمونه برگ تقاضانامه ثبت نام آزمون (کپی فرم در واحد آموزشی مربوط نگهداری می شود)

واریز مبلغ 105000 ریال 

دو قطعه عکس

ارائه اصل و کپی صفحه اول شناسنامه📚 📚 مواد درسی آزمون ورودی نمونه دولتی دوره دوم برای پایه نهمی ها


🔸 پیام‌های آسمانی: 10 سوال (ضریب 2)

🔸 فارسی: 15 سوال (ضریب 2)

🔸 عربی: 8 سوال (ضریب 1)

🔸 مطالعات: 10 سوال (ضریب 1)

🔸 انگلیسی: 7 سوال (ضریب 1)

🔸 علوم: 25 سوال (ضریب 2)

🔸 ریاضی: 25  سوال (ضریب 3)📚 📚 مواد درسی آزمون ورودی نمونه دولتی دوره اول برای پایه ششمی ها


🔸 آموزش قران هدیه های آسمانی: 10 سوال (ضریب 2)

🔸 فارسی: 20 سوال (ضریب 2)

🔸 عربی: 8 سوال (ضریب 1)

🔸 مطالعات: 10 سوال (ضریب 1)

🔸 علوم: 20 سوال (ضریب 2)

🔸 ریاضی: 20  سوال (ضریب 3)


💠 پذیرش در مدارس نمونه دولتی براساس میانگین نمره آزمون ورودی و معدل کل پایه نهم (50 درصد نمره آزمون و 50 درصد معدل کل پایه نهم)

💠 به ازای هر پاسخ صحیح 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط یک امتیاز منفی برای داوطلبین در نظر گرفته می شود. چنانچه داوطلبی برای یک سوال بیشتر از دو گزینه را علامت بزند یک امتیاز منفی می گیرد.


💠 اولویت ها در اعمال سهمیه ورودی 10 درصدی 

  • فرزندان شاهد
  • فرزندان جانبازان 50 درصد به بالا و آزادگان با مدت اسارت بیش از 3 سال
  • فرزندان جانباز بیش از 25 درصد تا 49 درصد و آزادگان بیش از 6 ماه سابقه اسارت
  • فرزندان جانباز زیر 25 درصد و آزادگان با کمتر از 6ماه سابقه اسارت


سامانه ثبت نام مدارس نمونه دولتی 96 -95 : کلیک کنید

  • احسان افشارمنش

امتحان ورودی

نمونه دولتی

نظرات (۱)

من هدفم تیزهوشانه همون استعدادهای درخشان البته... پ اون چی؟
پاسخ مشاور:
به محض دریافت دستورالعمل حتما درج میکنم

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">